وکیل حرفه ای جردن
اردیبهشت ۲۱, ۱۳۹۸
Best divorce lawyer
بهترین وکیل طلاق
اردیبهشت ۲۹, ۱۳۹۸

وکیل علامت تجاری

Trademark lawyer

وکیل علامت تجاری

وکیل علامت تجاری : علامت تجاری، هر نشان، عدد، تصویر، حروف و یا حتی علایم سه بعدی قابل رویتی است که محصولات و خدمات یک بنگاه تجاری یا فردی را از کالاها و خدمات بنگاه های دیگر متمایز می سازد به طوری که این وجه تمایز سبب می ‌شود مصرف کننده نسبت به محصولات و خدمات این بنگاه تمایل و رغبت بیشتری نشان داده و نسبت به آن وفادار باقی بماند.

وکیل علامت تجاری در تهران و ایران، لازم است به موضوعات قانون تجارت و قانون مالکیت فکری و همچنین مراحل ثبت علامت تجاری و ثبت برند در اداره مالکیت صنعتی آشنایی کامل داشته باشد.

 

 

Trademark lawyer

 

 

 

مباحث قابل طرح در موضوع وکیل علامت تجاری:

 • شرایط ثبت علامت تجاری و ثبت برند چیست؟ چه مراحلی برای ثبت علامت تجاری باید طی شود و جهت ثبت برند چه اقداماتی لازم است؟
 • مراحل استعلام قبل از ثبت علامت تجاری و ثبت برند چگونه انجام می‌شود؟
 • بهترین وکیل علامت تجاری و ثبت شرکت در تهران و ایران کیست؟
 • تمدید ثبت علامت تجاری و تمدید برند ثبت شده چگونه امکان‌ پذیر است؟

 

راه حل حمایتی از ثبت علایم تجاری:

راهی که برای حفظ و حمایت این علایم وجود دارد این است که قانون گذار ثبت آن را وفق مقررات قانونی در نظر داشته که به شرط آنکه ثبت این علایم مخالف با اخلاق حسنه و نظم عمومی و مو ازین شرعی نباشد که با این عملکرد می توان در بازار رقابت و تجارت از هر گونه سوء استفاده های احتمالی مصون ماند و بر رقبای دیگر در عرصه تجارت برتری یافت.

 بهتر است قبل از ارائه اظهارنامه ثبت علامت تجاری به سایت مربوطه مراجعه نموده و استعلامی از علامت یا نام تجاری خود گرفت تا اطمینان حاصل شود که برند مورد نظر قبلا ثبت نشده است.

 

 

 

Trademark lawyer

 

 

 

مرجع ثبت علامت تجاری:

ثبت علایم تجاری، امروزه مانند ثبت شرکت ها به صورت اعلامی است و در اداره مالکیت معنوی (صنعتی) طبق مقررات و قوانین مخصوص به خود ثبت می‌ شوند.

متقاضی ثبت علامت تجاری یا وکیل علامت تجاری ، با تنظیم اظهارنامه به همراه نمونه علامت و فهرستی از کالا یا خدمات که ثبت علامت برای آن ‌ها درخواست شده و بر اساس طبقه بندی شده به اداره مالکیت معنوی، تسلیم نموده و بعد از پرداخت هزینه ‌های ثبت علامت تجاری به مراحل بعدی می رود.

قانون گذار، داشتن علامت تجاری را اختیاری دانسته مگر در مواردی که دولت آن را الزامی بداند که وفق مقررات به ثبت رسیده و اعتبار ان ده سال می‌ باشد.

علامت تجاری و برند قابل انتقال می ‌باشند اما استفاده از آن منوط به اجازه از صاحبان ان، که به ثبت رسانده اند، شده است.

موارد غیر قابل ثبت شدن یا رد علامت تجاری:

 • در جایی که مشتریان نتوانند کالا و خدمات یک بنگاه را از بنگاه تجاری دیگر متمایز ساخته و به عبارتی به دلیل شباهت، مصرف کننده را به اشتباه اندازد و این شباهت می‌تواند در نام رنگ و نوع حروف و فرمتی باشد که برای آن انتخاب شده و در نهایت مصرف کننده را به گمراهی اندازد.
 • جایی که علایم تجاری ناقض نظم عمومی و اخلاق حسنه باشد اجازه ثبت آن‌ها داده نمی ‌شود و در نهایت موجب رد اظهارنامه می گردد.
 • زمانی که علایم تجاری برگرفته از نشان مملکتی یا نظامی و سایر علایم باشد.
 • عین یا ترجمه یک علامت یا نام تجاری که متعلق به بنگاه تجاری دیگری است.
 • عین یا شبیه ان قبلا برای خدمات غیر مشابه ثبت شده که ثبت ان به ضرر منافع مالک قبلی محسوب می‌شود.

 

 

 

 

Trademark lawyer

 

 

 

 

انواع علایم تجاری قابل ثبت در اداره مالکیت صنعتی:

 • علایم گاهی به حروف استفاده می‌شوند که یا حروف الفبای فارسی است یا حروف لاتین که در استفاده از حروف لاتین باید کارت بازرگانی داشت.
 • علامتی که به صورت عدد می ‌باشند و در بسیاری موارد به صورت بین‌المللی هستند مثل خودرو ۲۰۷٫
 • علایمی که به صورت صنعتی استعمال می‌شوند مانند بسیاری از کالاها صنعتی که با علایم خاص خود مورد استفاده قرار می گیرند.
 • علایمی که خدماتی هستند و برای ارائه  بهتر خدمات استعمال می‌شوند. مانند شرکت حمل و نقل هوایی هما.
 • علایم فردی که برای یک فرد معین حقیقی یا اشخاص حقوقی استعمال می‌شود و مشخص کننده محصولات و خدمات متعلق به آن ‌ها می باشد مثل علامت تجاری سینجر گاز.
 • علایم جمعی نشان و علایم قابل رویتی که بتوانند مبدا یا خصوصیات دیگر مانند کیفیت محصولات یا خدمات را به طور جمعی استفاده می ‌شوند را متمایز سازد مانند محصولات یک منطقه خاص مثل پسته رفسنجان.
 • علایم مرکب علایمی هستند که به صورت ترکیبی به کار می روند که در کنار نام تجاری نقش و طرح ان قرار گرفته تا ذهن مصرف کننده را عمیق تر و پایدارتر درگیر محصولات بنگاه خاص کند.
 • علایم ساده عکس علایم ترکیبی می‌باشند که یک حالت ان در علامت تجاری متصور می‌باشد.
 • علایم صوتی که  برای برخی کالاها و خدمات استعمال می ‌شود.

 

 

 

Trademark lawyer

 

 

 

بهترین وکیل علامت تجاری در تهران:

گروه مؤسسه حقوقی دادآفرینان جام جم ، برترین گروه وکلای ایران، با هدف دسترسی آسان و ارزان به خدمات مشاوره حقوقی و وکالت برای همه شهروندان ایرانی در داخل و خارج از کشور، با بهره گیری از توان بهترین وکلای ایران در زمینه های ثبت علامت تجاری، ثبت برند و لوگو، ثبت شرکت های دانش بنیان، مشاوره حقوقی شرکت ها، قبول وکالت شرکت های تجاری خارجی و ایرانی و ارائه بهترین خدمات حقوقی با وکیل پایه یک دادگستری تهران، اقدام به قبول وکالت ثبت شرکت در تهران، ثبت علامت تجاری و برند و ثبت لوگو می‌ نماید.

 

 

مؤسسه حقوقی جام جمبهترین مؤسسه ی حقوقی

دیدگاه ها بسته شده است

Instagram
SOCIALICON