Claiming attorney
وکیل دعاوی گاندی
اردیبهشت ۱۰, ۱۳۹۸
Trademark lawyer
وکیل علامت تجاری
اردیبهشت ۲۴, ۱۳۹۸

وکیل حرفه ای جردن

وکیل حرفه ای جردن

وکیل حرفه ای جردن : این روزها با توجه به شرایط اقتصادی و فرهنگی عموماً تمامی افراد به نوعی درگیر پرونده‌های قضایی می ‌باشند.

بدیهی است که همگان نمی ‌توانند بر قوانین ماهوی و شکلی تسلط یابند و این امر مقتضای عقل است که دفاع از حقوق خود را با یک انتخاب وکیل حرفه ای جردن و می توانند وکالت را به او بسپارند.

 

 

Jordan's Professional Attorney

 

 

حال در این راستا از آن جایی که نظیر تمامی اصناف تعداد وکلا نیز در جامعه بسیار زیاد است، لذا برای انتخاب یک وکیل حرفه ای جردن اصولی وجود دارد که آگاهی از آن‌ها ما را در انتخاب یک وکیل حرفه ای ولیعصر یاری می ‌نماید تا منجر به یک انتخاب غلط و تبعات سنگین آن در پرونده حقوقی نشود.

 

وکالت به چه معناست و به چه کسی وکیل حرفه ای جردن گویند؟

وکالت در معنی لغوی به معنی واگذار نمودن می‌ باشد و در اصطلاحات حقوقی، وکالت عقدی است که به موجب آن یکی از طرفین، طرف دیگر را برای انجام کاری نایب یا وکیل خود می ‌نماید.

 

همچنین وی می‌ تواند در سمت مشاوره حقوقی به شما کمک کند. قانون مدنی وکالت را چنین تعریف کرده است:

« وکالت عقدی است که به موجب آن یکی از طرفین طرف دیگر را بر انجام امری نایب خود قرار می ‌دهد. با انعقاد عقد وکالت، وکیل و موکل در برابر یکدیگر حق و تکلیف یافته، دارای روابط حقوقی، وظایف و مسئولیت ‌های متقابلی می شوند.»

وکیل حرفه ای جردن چنانچه واجد شرایط لازم باشد، نه تنها از طرح شکایت و دعوای بی مبنا خودداری می کند، بلکه در سیر صحیح و قانونی و سرعت جریان دادرسی و روشن شدن موضوع و ماهیت امر و پیدا نمودن حکم منطبق با آن با دادگاه همکاری نموده و صدور رأی منطبق بر موضوع و موافق قانون را امکان پذیر می ‌نماید. در این صورت با اعتماد به وکیل حرفه ای جردن قطع به یقین احتمال موفقیت در پرونده نیز بیشتر خواهد بود.

 

 

Jordan's Professional Attorney

 

 

 

ویژگی انتخاب وکیل حرفه ای جردن و وکیل حرفه ای ولیعصر و مناسب با امور حقوقی ما چیست؟

۱-  مهم ‌ترین ویژگی یک وکیل حرفه ای جردن ، امانت ‌داری است. در واقع وکیل محرم اسرار موکل و امین وی است:

یک وکیل مانند یک پزشک ممکن است به سبب ماهیت شغلی خود با واقعیت ‌ها و اسرار زیادی از سوی موکلین خود روبه رو شود که اخلاق حرفه ای ایجاب می ‌نماید که اسرار را به هیچ وجه و تحت هیچ شرایطی فاش نکند.

 

 

۲-  وکیل دادگستری این تعهد اخلاقی حرفه ای را بر عهده دارد که از گفتن مطالب غلوآمیز و غیرممکن اجتناب نماید:

اصولاً دادن وعده های دروغین به موکلین و بی جهت امیدوار نمودن آن‌ها خارج از اخلاق حرفه ای می باشد. تعهد وکیل دادگستری، تعهد به نتیجه نبوده و تعهد وی تعهد به وسیله می باشد، بنابراین لازم است که وکیل همانند یک جراح مسائلی را که ممکن است در حین دادرسی پیش آید از قبل به اطلاع موکل برساند تا موکل او را با چشم باز انتخاب نموده و هیچگاه به موکل اعلام نکند که وی صد درصد برنده می‌ باشد. بنابراین ویژگی بعدی یک وکیل حرفه ای جردن آن است که واقعیات امر و پروسه رسیدگی را به موکل اعلام نماید.

 

 

 

Jordan's Professional Attorney

 

 

 

 

۳- وظیفه بعدی وکیل حرفه ای جردن آن است که موکل را از انتخاب بیراهه باز دارد:

وظیفه بعدی وکیل دادگستری آن است که موکل را از انتخاب بیراهه باز دارد نه آنکه به طمع حق الوکاله، موکل را وارد پروسه های رسیدگی غیر ضروری نماید.

به عبارت دیگر مهم ترین ویژگی یک وکیل صداقت و راستگویی او در برخورد با موضوعاتی است که موکل به آن ها دچار شده و چاره کار را از وکیل خود می‌ خواهد. توضیح بیشتر آن که یک وکیل خوب به جهت احاطه بیشتر روی مسائل حقوقی طبیعتاً بهتر از موکل خود قادر است مسیر درست را انتخاب کند بنابراین به هیچ وجه به جهت دریافت حق الوکاله نباید راهی را که نتیجه ای در بر ندارد به موکل خود پیشنهاد دهد. در این صورت اعتبار خود را خدشه دار خواهد کرد.

 

 

 

Jordan's Professional Attorney

 

 

 

۴-  ویژگی دیگر یک وکیل حرفه ای جردن ساده سازی مسائل حقوقی برای موکل خود می ‌باشد:

همچنین وکیل دادگستری باید تا حد تلاش از پیچیده کردن دادرسی اجتناب نماید. بنابراین حتی وکیل موظف است از فنون و مهارت هایی که آموخته است برای راهنمایی قاضی نیز استفاده کند و خیلی از مواقع قضات از این راهنمایی ها بهره برده و وکیل خوب و مجرب می تواند از این را بر روی سیستم قضایی و قاضی تاثیر مثبتی در جهت احقاق حق به جا بگذارد ولی این شیوه از تاثیرگذاری نباید جنبه های غیر عادلانه و غرض ورزانه به خود بگیرد.

 

 

 

Jordan's Professional Attorney

 

 

 

 

۵- یک وکیل حرفه ای جردن باید شأن و مقام قاضی را رعایت نموده و به وی کمال احترام را بگذارد:

این امر بدین معنا است که وکیل حرفه ای ولیعصر نباید با چاپلوسی و تملق و تحقیر نمودن با قاضی رفتار نماید. مضافاً اینکه نباید به واسطه درجه علمی و اطلاعاتی که دارد، نسبت به قاضی و مقام دادگاه تفاخر نماید؛ بلکه وکیل حرفه ای جردن باید با رفتار و شأن خود احترام دادگاه و جامعه را برانگیزد. بنابراین هر قدر متواضع تر و افتاده تر باشد، احترام بیشتری را جذب خواهد نمود. در برخی موارد ممکن است بروز چنین رفتارهایی از قبیل برخی رفتارهای زننده و خارج از شان  قضایی بر روند پرونده موکل تاثیر گذاشته و نظر قاضی پرونده را عوض کند.

 

 

۶- وکیل حرفه ای جردن  باید از اطلاعات و معلومات و دانش حقوقی لازم برخوردار باشد:

تا بتواند بهترین راهکار را در بهترین فرصت ممکن شناخته و درانتخاب نوع دادخواست، شکوائیه و اقدامات قانونی لازم نهایت هوش و کیاست را به کار برد. در انتخاب هر متخصصی نکته مهم در نظر گرفتن قدرت تخصص و فن وی در ادای وظایف می باشد.

 

 

 

 

Jordan's Professional Attorney

 

 

 

 

نکات مهمی که باید قبل از مراجعه به وکیل حرفه ای جردن به آن ها دقت کنید عبارت اند از:

  • بهتر است قبل از انتخاب یک وکیل در خصوص حیطه تخصصی وکیل مورد نظر، میزان حق الوکاله‌های دریافتی وی و توانایی علمی و عملی او در دفاع از حقوق موکلین تحقیق کنید تا بتوانید که پرونده ای که گاه سرنوشت زندگی شمارا رقم خواهد زد، به او بسپارید.
  • در بسیاری از موارد تبلیغات بیش از اندازه در خصوص برخی از وکلا به تنهایی قابل اعتماد برای انتخاب وکیل نمی باشد. بنابراین بهتر است انتخاب خود را صرفاً براساس چنین تبلیغاتی متمرکز نکنید. در مقابل راهکار بهتری وجود دارد و آن این است که شما می توانید به کانون وکلای دادگستری مراجعه کنید و در مورد سابقه وکیلی که قصد انتخاب آن را دارید مطلع شوید.
  • سن و جنس وکیل (زن یا مرد بودن) ملاک و معیار مناسبی برای خوب بودن یا بد بودن وکیل نیست همان طور که در انتخاب یک پزشک نیز چنین معیاری مد نظر قرار نمی گیرد. گاهی اوقات یک وکیل تحصیل کرده جوان بسیار می تواند از یک وکیل سالخورده و به ظاهر با تجربه به کار شما بیاید. پس بهتر است در انتخاب وکیل مجرب نگاه غرض ورزانه را از خود دور نماییم.

مؤسسه حقوقی جام جمبهترین مؤسسه ی حقوقی

 

دیدگاه ها بسته شده است

Instagram
SOCIALICON