Divorce Lawyer
وکیل طلاق
اسفند ۲۰, ۱۳۹۷
Internet crime lawyer
وکیل جرائم اینترنتی
فروردین ۸, ۱۳۹۸

وکیل خانواده

Family lawyer

وکیل خانواده

وکیل خانواده کسی است که در کلیه دعاوی خانواده از جمله طلاق یک طرفه (درخواست شده ازجانب مرد یا زن)، طلاق توافقی، نفقه و مهریه، جهیزیه، حضانت و غیره می تواند اقامه دعوا نماید.

امروزه به دلیل پیچیده بودن دعاوی خانوادگی و تصویب قانون جدید حمایت از خانواده در تمامی دعاوی مذکور حضور وکیل خانواده  مجرب و کار کشته و آگاه از قوانین و مقررات جدید و متخصص ضروری است.

خانواده به معنای خاص، عبارت از زن و شوهر و فرزندان تحت سرپرستی آن هاست که معمولا با هم زندگی می کنند و تحت ریاست شوهر و پدر است.

 

 

Family lawyer

 

 

 

وکلا می توانند بعد سپری کردن مدتی از عمر وکالت خود و کسب تجارب لازم به سمت و سوی فعالیت در یکی از رشته های حقوق بپردازند .

یکی از رشته های مهم حقوق ، حقوق خانواده و مسائل مرتبط با آن است. وکیل خانواده ، وکیلی است که با تخصص در زمینه دعاوی خانواده و کسب تجارب و توانایی لازم می تواند در دعاوی خانواده به کمک به شهروندان بیاید به گونه ای که با توجه به تخصصی بودن دعاوی خانواده از یک طرف و تجربه و خلاقیت یک وکیل از طرف دیگر کمک وی تاثیر بسزایی در دعاوی مزبور داشته باشد.

هرچند که ممکن است وکلای زیادی در این زمینه وجود داشته باشند ولیکن پیدا نمودن وکیل خانواده خوب  کار دشواری نیست .

پیشنهاد ما به شما این است که حضور خود را نزد یک وکیل خانواده متخصص و یک وکیل غیرمتخصص تجربه نمایید و آنگاه تفاوت ها را احساس می نمایید.

فرصت های پیش آمده آن هم در جلسه دادگاه بسیار کوتاه و حیاتی است به گونه ای که ممکن است این مهم توسط وکیل بی تجربه از دست برود و با بیان آنچه نباید گفت یا عدم بیان آنچه که باید گفت فرصت ها از دست برود و آنگاه است که کار به دشواری برخورد می کند.

بعضی از دعاوی خانواده از پیچدگی خاصی برخوردار است مانند اثبات زوجیت ، تمکین ، طلاق از طرف زوجه ، اعسار به گونه ای که ممکن است یک وکیل خانواده کم تجربه نتواند از موقعیت بدست آمده به نحو احسن استفاده کند لذا پیشنهاد ما به شهروندان این است که شما نیز از فرصت به دست آمده به خوبی استفاده نمایید.

بنابراین از شهروندان محترم تقاضامندیم که دعاوی خانواده را ساده نپندارند و تلاش خود را برای بدست آورن نتیجه مطلوب توسط وکیل متخصص دعاوی خانواده داشته باشند.

موسسه حقوقی داد آفرینان جام جم  با بهره مندی از وکلای متخصص خانواده و اساتید دانشگاه می تواند به عنوان راهنمایی صادق و پشتیبانی امین شهروندان محترم را در دعاوی خانواده یاری نماید.

 

 

 

Family lawyer

 

 

 

 

مهم ترین دعاوی خانواده عبارت است از:

 مطالبه مهریه:

امروزه شایع ترین دعاوی خانواده مطالبه مهریه می باشد. زن به مجرد عقد مالک مهر می شود و می تواند هر نوع تصرفی که بخواهد در آن بنماید. بنابراین اگر مهر عین معین باشد با تحقق نکاح آن عین به مالکیت زن در می آید و زن حق هر گونه انتفاع  و تصرف مالکانه در آن خواهد داشت.

برای تادیه تمام یا قسمتی از مهر می توان مدت یا اقساطی را قرار داد. چون در صورت وقوع طلاق قبل از نزدیکی، نصف مهر به شوهر برمی گرد، مالکیت زن، نسبت به نصف مشاع مهر، مالکیت متزلزل است و با تحقق نزدیکی، مستقر می شود.

 

مطالبه نفقه:

زن می تواند علاوه بر نفقه حال خود نفقه گذشته خود را نیز مطالبه نماید و برای وصول آن در دادگاه خانواده یا شورای حل اختلاف بستگی به میزان آن اقامه دعوی نمود.

نفقه زن مشروط به فقر او یا تمکن مرد نیست و زن اگرچه ثروتمند باشد، می تواند از شوهر نفقه بخواهد.

طلب زن بابت نفقه، طلب ممتاز است و در صورت ورشکستگی یا فوت شوهر و عدم کفایت اموال او، بر سایر بدهی ها مقدم خواهد بود.

 

 

 

Family lawyer

 

 

 

 

 حضانت:

 نگهداری اطفال هم حق و هم تکلیف است و هیچ کدام از ابوین حق ندارند در مدتی که حضانت طفل بر عهده آنان است از نگهداری او امتناع کنند و در صورت امتناع یکی از ابوین حاکم باید به تقاضای دیگری نگهداری طفل را به هریک از ابوین که حضانت بر عهده اوست الزام کند و در صورتی که الزام ممکن نباشد، حضانت را به خرج پدر و هرگاه پدر فوت شده باشد، به خرج مادر تامین کند.

حضانت در درجه اول حق و تکلیف پدر و مادر است و در صورت فوت هر یک از ابوین حضانت طفل با آن که زنده است خواهد بود، هر چند متوفی پدر طفل باشد و برای او قیم تعین نموده باشد. و پس از فوت پدر و مادر، جد پدری در حضانت طفل اولویت دارد.

 

 

Family lawyer

 

 

 

 

وکیل خانواده چه ویژگی هایی دارد ؟

وکیل خانواده در مرحله اول با مطالعه کامل پرونده و بررسی کلیه جوانب و تبادل نظر با تیم وکلای با تجربه چنانچه به هر دلیل قانونی درصد پیشرفت و موفقیت پرونده کم باشد قطعا آن را به اطلاع موکل می رساند و از قبول پرونده امتناع می نماید.

 طرح دعاوی متعدد در دادگاه های خانواده به منظور دریافت حق الوکاله بیشتر دور از اخلاق حرفه ای و خلاف شأن سوگند وکالت است.

وکیل خانواده در مرحله اول سعی در صلح و سازش بین زوجین خواهد نمود و در نهایت چنانچه امکان صلح و سازش وجود نداشته باشد به طرح دعوا اقدام می نماید و در تمام مراحل با مشاوره ی دقیق و حساب شده پرونده ی شما را در کمترین زمان با کسب بهترین نتیجه به پایان می رساند. لذا با انتخاب  وکیل خانواده مناسب روند پیشرفت پرونده و احتمال موفقیت در پرونده بیشتر می باشد.

 

 

Family Lawyer

 

 

 

وکیل خانواده کسی است که در کلیه دعاوی خانواده از جمله طلاق یک جانبه و طلاق توافقی، نفقه و مهریه، جهیزیه، حضانت و غیره می تواند اقامه دعوا نماید.

استخدام یک وکیل خانواده به شما کمک می کند تا روند قانونی مسائل حقوقی شما بسیار راحت تر شود و دیگر شما نگرانی برای مسائل حقوقی خود نخواهید داشت طبق قانون ، وکیل خانواده مجاز است تا وقتی که پرونده در جریان است به مشتریان خود مشاوره دهد و داشتن یک وکیل خانواده در زندگی ضروری است و باعث می شود وقتی شما مشلکی روبرو شدید وکیل در کوتاه ترین زمان ممکن مشکل شما را حل می کند .

امروزه به دلیل پیچیده بودن دعاوی خانوادگی و تصویب قانون جدید حمایت از خانواده در تمام دعاوی خانوادگی حضور یک وکیل خانواده مجرب و آگاه از قوانین و مقررات جدید و متخصص ضروری است.

هنگام انتخاب وکیل خانواده ، مهم است که شما بدانید چه نوع حمایت های در هنگام مواجهه با مسائل نیاز دارید . مسائل خانوادگی مختلف ممکن است نیاز به رویکرد و استراتژی متفاوت داشته باشد . اگر درباره طلاق باشد ، احتمالا به یک وکیل نیاز دارید که همچنین وضعیت شما را درک می کند . یک معیار برای یک وکیل خوب در این زمینه ، توانایی وکیل برای گسترش مشاوره حقوقی است که ممکن است به شما و خانواده تان کمک کند تا مشکلاتتان را حل کنید . اگر نه ، وکیل نیز باید بداند چگونه به شما کمک کند تا با اطمینان با هر محاکمه مواجه شوید تا با مشکلات بیشتری روبرو نشوید .

 

 

Family Lawyer

 

 

 

مشاوره با وکیل خانواده:

برای مسائل و مشکلات خانوادگی نمیتوان از هر وکیلی استفاده کرد زیرا وکلا هم در کار خود هر یک برای انجام کاری تخصص دارند . برای مسائل مربوط به خانوادگی ، شما باید با یک شخص مانند وکیل خانواده تماس بگیرید و در مشاوره ی خانوادگی نیز مهارت داشته باشد تا بتواند از نظر روحی به شما کمک کند شما می توانید یک وکیل خانواده را استخدام کنید که در هر زمان و شرایطی به شما مشاوره دهد بنابراین می توانید نه تنها در طول محاکمه بلکه در زمان هایی که نیاز به صحبت با کسی دارید به وکیل خود تکیه کنید.

زمانی که شما با مشکلات خانوادگی روبرو شده اید به دنبال یک و کیل خانواده می گردید و این کار درستی نیست این امر باعث می شود بدون تحقیق وکیل خود را انتخاب کنید و ممکن است آن چیزی که شما انتظار دارید برای شما پیش نیاید به همین دلیل است که می گویند داشتن یک وکیل خانواده برای هر یک از خانواده ها ضروری است زیرا باعث می شود مشکلات خانوادگی به خوبی انجام شود و در زمان و پرداخت هزینه های اضافی جلوگیری می کند و و آن ها سعی می کنند مشکلات خانواده را در کوتاه ترین زمان ممکن و به بهترین نحو حل کند و همیشه باید در انتخاب وکیل خانواده بسیار تحقیق کنید تا بتوانید با خیال راحت وکالت کار های خود را به او بسپارید .

یک وکیل خانواده هنگام روبرو شدن با طلاق طرفین خود باید یک جلسه مشاوره برگزار کند که زن و شوهر هیچ نگرانی بابت حق قانونی خود نداشته باشند و در مرحله اول تلاش می کند که بین آن ها سازش برقرار کند ولی اگر موفق به سازش نشد برای صرفه جویی در وقت آنها طلاق توافقی را به آنها پیشنهاد می کند . هنگامی که یک طلاق اتفاق می افتد و یا اگر زن و شوهر دارای نگرانی های قانونی هستند ، وکیل خانواده به منظور روشن شدن وضعیت با هر دوی آن ها یک جلسه مشاوره ای برگزار می کند و شرایطی که بعد از  طلاق پیش می آید برای هر دوی آنها شرح می دهد و به مانند یک مشاوره طلاق عمل می کند و این به آ ن ها کمک می کند تا تصمیم درستی را بگیرند .

مؤسسه حقوقی جام جمبهترین مؤسسه ی حقوقی

دیدگاه ها بسته شده است

Instagram
SOCIALICON